Leczenie chorób, fobia społeczna

Fobia i inne choroby – blog zdrowie

Objawy fobii szkolnej

27 września 2015

Kategoria: Zdrowie;
Tagi: , ,

Objawy fobii szkolnej Fobia szkolna jest reakcją naszego organizmu na zaistniałą sytuacje. To nie szkoła bezpośrednio jest przyczyną nerwicy u dzieci tylko to, jakie sytuacje mają w niej miejsce. Rodzice często bagatelizują stres, jaki wywołuje u ich pociech szkoła tym czasem lęk może być uzasadniony. Dzieci mogą mieć złe relacje z rówieśnikami, co za tym idzie być wyśmiewane, bite. Wrogo nastawieni do tematu nauczyciele też są nie wielką pomocą. Fobia szkolna nie jest typem lenistwa u dziecka tylko zaburzeniem, które sprawia mu duży kłopot. Fobia szkolna najczęściej swój początek ma, kiedy dziecko wchodzi na kolejny poziom kształcenia, wówczas obawia się jak będzie wyglądała jego szkoła, zajęcia i nauczyciele, jest to dla niego stresujący temat. Może mieć miejsce również wówczas, kiedy z błahych powodów pozwalamy dziecku na opuszczanie zajęć w szkole. Głównym objawem strachu przed szkołom jest fakt, iż maluch nie chce do uczęszczać do niej. Zazwyczaj lękowi towarzyszą objawy somatyczne typu ból brzucha, wymioty, gorączka, kołatanie serca czy duszność objawy często przypominają grypę lub inna chorobę tym czasem są reakcją organizmu na duży stres wywołany wizytą w szkole. Jeśli objawy te mają miejsce po weekendzie jest to warte zauważenia i skontrolowania. Ważnym aspektem jest też częstotliwość ich występowania. Co ważne fobie taką trzeba niezwłocznie leczyć, ponieważ w przyszłości schorzenie to może poważnie się rozwinąć do tego stopnia, że odbije się na naszej karierze zawodowej.

Objawy hydrofobii oraz jej leczenie

25 września 2015

Kategoria: Rodzaje fobii;
Tagi: , ,

Objawy hydrofobii oraz jej leczenie Lęk jest bardzo złym doradcą, zazwyczaj unikamy sytuacji stresowych a tym samym izolujemy się. Na pewno nie jest to dobre rozwiązanie. Ze strachem trzeba walczyć, aby nie zrządził naszym życiem. Jak zdiagnozować, że dana osoba cierpi na rodzaj fobii? Pomocna będzie w tym względzie obserwacja. Jeśli widzimy, że osoba unika kontaktu z woda, poza pływaniem w wodzie nawet rejsu statkiem czy kajakiem wówczas to pierwszy sygnał, że dzieje się coś nie dobrego. Drugim sygnałem może być strach przed polaniem ciała woda. Co ważne osoba chora boi się nie tylko głębokiej wody, strach wyzwolony jest nawet, kiedy wody jest bardzo nie wiele. Chory zaczyna angażować swoją wyobraźnie i snuje projekcje na temat utopienia się. Lęk jest tak paniczny, że najchętniej omijałby wodę szerokim lukiem. Fobia jest na tyle mocna, że chory omija nawet wanny czy umywalki w strachu przed woda i zamoczeniem się. Fobia może dotyczyć nie tylko kontaktu fizycznego z woda, ale nawet jej picia, przełykanie wody może stanowić bardzo poważny problem. W takim wypadku choroba wymaga natychmiastowej reakcji i leczenia, ponieważ może dojść do odwodnienia a tym samym zgonu. Jeśli chodzi o metody leczenia najbardziej skutecznymi będą terapia zajęciowa, hipnoza nawet środki farmakologiczne. Hydrofobia jest bardzo ciężkim schorzeniem, które ma duży wpływ na nasze życie. Może zakłócić funkcjonowanie, co ważne stany lękowe wraz z wiekiem rosną, więc trzeba im szybko przeciwdziałać.

Objawy i leczenie ksenofobi

10 sierpnia 2015

Kategoria: Leczenie fobii;
Tagi: , ,

Objawy i leczenie ksenofobi Każde zaburzenie wymaga natychmiastowej reakcji, aby pozbyć się uczucia lęku. Same objawy ksenofobi uzależnione są przede wszystkim od natężenia emocji. W ksenofobi nie tolerujemy i obawiamy się ludzi wyznających inna wiarę, mających inny styl życia, wygląd czy predyspozycje seksualne. Ksenofobia dotyczy różnych sfer, jeśli przedmiotem są ludzie wówczas osoba tak może wyrażać się nienawiścią do innych osób, wyznań. Może mieć przeświadczenie, że jej rasa jest najlepszą. Ksenofobia może też posiadać podłoże kulturowe w takim wypadku osoba czuje lęk przed utratą tożsamości, nawet niechęcią od przedmiotów, jakie nie powstały w naszym kraju. W przypadku ksenofobii osoba chora odczuwa niechęć do innych jednak tak na prawdę jest to gruba maska, pod którą ukrywa się strach i lęk. Ksenofobia jest ogromny problemem, ponieważ wpływa na wiele sfer naszego życia. Może dotyczyć strefy psychicznej a nawet skocznościowej, ponieważ niechęć ma bardzo duży zasięg. Na ksenofobie zapadają przede wszystkim ludzie młodzi, którym nie wiedzie się w życiu. Fobia jest rodzajem odprężenia się, ponieważ daje upust naszym gniewom, agresji i lękom. Przykładem jest na pewno wiele subkultur w tym skinheadzi. Ich ideologią nie agresja i dużą niechęć wobec ludzi o innym kolorze skóry. Ksenofobia jest trudnym zaburzeniem nawet do leczenia. Osoby mające taką fobie często nie dopuszczają do siebie myśli o niej, więc się nie leczą.