Leczenie chorób, fobia społeczna

Fobia i inne choroby – blog zdrowie

Ból brzucha

22 lutego 2017

Kategoria: Zdrowie;
Tagi: , ,

Ból brzucha Ból brzucha dotyka chyba każdego, zwykle jest to nie miłe uczucie, które często wiążemy ze wzdęciami. Tak też oczywiście może być, przyjrzyjmy się za ten, czym są wzdęcia? Jest to nic innego jak nadmiar gazów, który znajduje się w naszym przewodzie pokarmowym. Gazy gromadą się tam, ponieważ źle się odżywiamy, czyli jadamy tłusto, często potrawy wzdymające a do tego lubimy słodkie gazowane napoje. Nasz układ pokarmowy nie zawsze umie sobie z tym poradzić, czego skutkiem są bule brzucha, wzdęcia i wiatry. Jeśli ból brzucha jest spowodowany jedynie wzdęciami można niwelować taki stan stosując herbatki ziołowe, zmieniając dietę na lekką. Często bywa też tak, że bol brzucha to wypadkowa innych groźniejszych chorób takich jak choroba jelita wrażliwego, białaczka itp., Jeśli ból brzucha pojawia się, co pewien czas i jest przewlekły watro skonsultować sprawę z lekarzem, ten postawi diagnozę i oczywiście wdrąży leczenie. Ból brzucha nie jest niczym przyjemnym, dlatego kiedy tylko się pojawia najczęściej stosujemy farmakologiczne środki przeciwbólowe, działają one też rozkurczowo na żołądek. Takie leczenie jest jednak doraźne i wymaga konsultacji lekarskiej. Ból brzucha to nic przyjemnego jednak często występuje, dotyka on nie tylko dorosłych, ale i dzieci z powodu źle działających jeszcze jelit.

Bóle pleców

7 lutego 2017

Kategoria: Zdrowie;
Tagi: , ,

Bóle pleców Bóle pleców towarzyszą, co drugiemu Polakowi, zwykle objawy takie zrzucamy na nasz tryb życia lub po prostu pracę. Nie zawsze jednak ból pleców musi być powiązany tylko ze zbytnim obciążeniem kręgów, może być też wypadkową wielu chorób wewnętrznych, o których nie zdajemy sobie sprawy. Aby mieć pewność, że bóle pleców nie są chorobowymi watro udać się do lekarza i wszystko skonsultować. Jeśli sami będziemy się diagnozować na własną rękę możemy przegapić czas na leczenie osteoporozy, półpaśca czy zmian zwyrodnieniowych. Jeśli lekarz wyklucza choroby wówczas powinniśmy zadbać lepiej o nasz kręgosłup, czyli na początek zażywajmy więcej ruchu, dobrze też zastosować inną dietę lekka wówczas kręgosłup nie będzie obciążany nadmierną masą naszego ciała. Skupmy się też na naszej postawie podczas chodzenia i spania. Zainwestujmy w dobrą poduszkę oraz materac, nie zaszkodzi też sport, dzięki niemu bóle pleców na pewno szybciej miną, oprócz aktywności dotlenimy się i na pewno poprawimy swoje samopoczucie. Bóle pleców to na pewno nic przyjemnego, dlatego ważna jest profilaktyka. Jeśli ból pleców wciąż powraca watro wdrążyć farmaceutyki oraz masaże, które rozluźnią nasze spięte mięśnie. Bóle pleców to częsta dolegliwość wielu ludzi, jednak nie zwracamy na nie uwagi, zabiegani zapominamy, że nasze ciało wysyła nam pewne sygnały i brak działania może skończyć się poważą chorobą.

Bóle stawów i palców

29 stycznia 2017

Kategoria: Zdrowie;
Tagi: , , ,

Bóle stawów i palców Bóle stawów pojawiają się bardzo często i nie jest to na pewno miła dolegliwość. Postawienie diagnozy w tym przypadku jest o tyle łatwe, że ból promieniuje właśnie w okolicy stawu, stąd łatwiej go określić. Bóle stawów i placów zwykle są wypadkowymi chorób reumatycznych, zapalenia stawów, urazów mechanicznych czy nawet infekcji. Bóle stawów to nie tylko złe samopoczucie to często obrzęk w okolicy stawów, zaczerwienione miejsce czy problemy nawet z poruszaniem stawem. Bóle stawów i palców zdarzają się bardzo często, ponieważ najmniej uwagi przywiązujemy do stawów, nadmiernie je obciążamy i stąd problemy. Jeśli chodzi o pomoc w niwelowaniu problemu, czyli usuwaniu bólu, bóle stawów czy bóle palców zwykle wymagają masaży oraz ćwiczeń wzmacniających kończyny. Ból stawów i ból palców dotyka ludzi w każdym wieku, jeśli tylko zauważymy niepokojące zmiany natychmiast reagujmy, po pierwsze wizytą u lekarza ten oceni czy stawy są nadwyrężone, czy to jednak podstawa jakieś choroby. Kolejny krok to niwelowanie bólu, czyli zastosowanie środków farmakologicznych, później czeka nas już rehabilitacja. Pamiętajmy, że bóle stawów i palców lubią się szybko odnawiać, więc lepiej wzmocnić stawy ćwiczeniami i masażami. Często nie wiele trzeba, aby żyć zdrowo, jednak, na co dzień zapominamy o oszczędzaniu swojego organizmu, żyjemy szybko i nie myślimy o konsekwencjach.

Bóle kręgosłupa

24 stycznia 2017

Kategoria: Zdrowie;
Tagi: , ,

Bóle kręgosłupa Kręgosłup jest to nic innego jak element szkieletu kręgowców. Szkielet składa się z wielu kręgów połączonych ze sobą, dzięki niemu nasze ciało ma pionową postawę, kręgosłup stanowi też przyczep dla mięśni i co ważne osłania rdzeń kręgowy. Kręgosłup jest ważnym elementem składniowym każdego organizmu jednak, na co dzień nie przywiązujemy do niego wagi. Zwykle godziny spędzamy przed komputerem, preferujemy siedzący tryb życia i oczywiście ruch ograniczony do minimum. Wszystkie te czynniki i zła postawa podczas siedzenia czy przemieszczania ma bezpośredni wpływ w późniejszym czasie na bóle kręgosłupa. Kręgosłup wciąż nadwyrężany w końcu staje się słabszy, z czasem wypadają z niego krążki, co daje już podstawy dyskopatii i dalszych zwyrodnień. Kręgosłup z czasem potrzebuje naszej pomocy, ponieważ ból staje się już nie do zniesienia. Ból kręgosłupa dotyka nie tylko miejsca przeciążonego czy uszkodzonego, ale promieniuje najczęściej na całe plecy. Co ciekawe bóle kręgosłupa towarzyszą nie tylko starszym ludziom, coraz częściej uskarżają się na nie osoby młode? Jeśli już dochodzi do bólu kręgosłupa watro pomyśleć o wizycie u fizjoterapeuty lub nawet lekarza, ponieważ czasami ból jest wypadkową groźnych deformacji kręgów i z biegiem lat może skutkować nawet problemami z chodzeniem czy niemożnością przemieszczania się.

nastpne »